Wiadomości

Ugne Galant powraca z trzecią powieścią

today2023-12-05 3

Tło
share close

W minioną niedzielę szczeciński autor kryminałów noir – Przemysław Kowalewski – zdradził swoim czytelnikom, że już niebawem Ugne Galant powróci, aby rozwiązać kolejną zagadkę. „Mogę wam obiecać, że nie będzie miał lekko” – zdradza autor.

Ugne Galant to fikcyjna postać wykreowana przez mistrza pióra ze Szczecina, Przemysława Kowalewskiego, na potrzeby jego debiutanckiej powieści „Kozioł” oraz niedawno wydanej „Szóstki„. Jest to jedna z czołowych postaci, która spina książki Przemka. Ugne z pochodzenia jest Litwinem. Przeżywa traumę po obozie koncentracyjnym. Wspomnienia są na tyle obecne, że chce o tym zapomnieć, zaś pomoc odnajduje w alkoholu. Nic dziwnego, że nie zauważa tego, że z każdą butelką pogrąża się coraz mocniej w uzależnieniu, a picie np. w czasie prowadzenia samochodu to dla niego zupełna normalność Autor wykreował postać Galanta z zegarmistrzowską precyzją. Nic dziwnego, że ten ów poczciwy porucznik milicji obywatelskiej, będzie też postacią w najnowszej powieści.

Przemysław Kowalewski podpisujący swoją drugą powieść

Na pytanie kiedy najszybciej możemy spodziewać się trzeciej powieści, autor odpowiada:

– Najprawdopodobniej w marcu, podczas targów książki w Poznaniu. Trwają właśnie ustalenia nad tym kto miałby przeczytać wersję audiobookową. – zdradza. – Do tego dochodzi projekt okładki.

Targi książki w stolicy Wielkopolski mają odbyć się w pierwszej połowie marca 2024 roku. Według zapewnień organizatorów, odbędą się one 8-10 marca (piątek-niedziela). Czy możemy być pewni, że za 3 miesiące ujrzymy nową powieść Kowalewskiego? Trzymamy kciuki, że tak się stanie, ponieważ grono fanów Przemka stale się powiększa. Podczas dzisiejszego spotkania autor opowiadał każdemu zainteresowanemu na czym opierają się książki.

– „Kozioł” to książka oparta na historii Józefa Cyppka, szerzej znanemu jako rzeźnik z Niebuszewa. Podejrzany o rozprowadzanie mięsa ludzkiego po rynkach, m.in. na Turzynie. Skazany na karę śmierci został 3 tygodnie po aresztowaniu. „Szóstka” to z kolei powieść oparta na katastrofie tramwajowej z 7 grudnia 1967 roku. To była największa katastrofa tramwajowa w całej Europie.

Każdy zainteresowany może podejść do stoiska „Kamienicy w lesie” zlokalizowanej w centrum handlowym Galaxy, na poziomie 0 w pobliżu przeźroczystych wind. Autor powieści pojawi się tam jeszcze 12 i 19 grudnia, w godzinach popołudniowych. Dla tych, którzy się skuszą autor powieści umieści na pierwszej stronie dedykowany autograf. Stoisko będzie czynne codziennie aż do 23 grudnia od godziny 9 do 21. Dla tych, którzy poszukują prezentu jest to idealne miejsce, gdzie można kupić powieści m.in. Leszka Hermana, Marka Stelara, Sylwii Trojanowskiej, Marcina Grzelaka i wielu, wielu innych autorów.

Przemysław Kowalewski i Monika Szymanik. Źródło: Instagram / Przemysław Kowalewski Autor

„Kamienica w Lesie” to znajdująca się w kamienicy przy ulicy Pocztowej 19 kawiarnia i jedno z ciekawszych miejsc w Szczecinie. Jest idealnym punktem dla tych, którzy lubią dobrą kawę w połączeniu z historią. Na ścianach lokalu widnieją oryginalne, poniemieckie płytki. Niegdyś schowane pod tynkiem, dziś dumnie eksponowane. Jest to charakterystyczny element tego miejsca. W Kamienicy w Lesie zakupić można książki, oraz autorskie albumy właścicielki lokalu – Moniki Szymanik.

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%