Wiadomości

Tydzień Legend Miłosnych: Sakura

today2024-02-11 1

Tło
share close

Sakura to legendarna postać ze starożytnej Japonii. W tym czasie feudałowie walczyli w straszliwych bitwach, w których zginęło wielu bojowników, wypełniając cały kraj smutkiem i spustoszeniem. Momenty pokoju były bardzo rzadkie. Nie kończyła się jedna wojna, gdy zaczynała się następna. Mimo wszystko był pewien piękny las, którego nawet wojna nie zdołała zniszczyć. Był pełen liściastych drzew, które wydzielały delikatne zapachy i pocieszyły udręczonych mieszkańców starożytnej Japonii. Bez względu na to, ile było bitew, żadna z armii nie odważyła się dotknąć tego cuda natury. Posłuchaj, co ma Ci do przekazania Sakura…

W tym pięknym lesie było jednak drzewo, które nigdy nie kwitło. Chociaż było pełne życia, na jego gałęziach nigdy nie pojawiały się kwiaty. Dlatego wyglądało na wysuszone, jakby było martwe. Ale nie było martwe. Po prostu wydawało się być skazane na cierpienie i niemożność cieszenia się kolorami i aromatami. Drzewo było bardzo samotne. Zwierzęta nie zbliżały się do niego z obawy przed zarażeniem się jego dziwną chorobą. Również trawa nie rosła wokół samych powodów. Samotność była jego jedyną towarzyszką. Legenda o Sakurze opowiada, że pewna leśna wróżka wzruszyła się losem drzewa, które wyglądało na stare, będąc młodym. Pewnej nocy wróżka pojawiła się obok drzewa i powiedziała mu, że chce je zobaczyć piękne i kwitnące. Chciała pomóc mu to osiągnąć. Dlatego złożyła mu propozycję.

Dzięki swojej mocy rzuci zaklęcie, które będzie trwać przez 20 lat. W tym czasie drzewo będzie czuć to, co czuje ludzkie serce. Może w ten sposób poczuje odpowiednie emocje i znowu rozkwitnie drzewo będzie mogło stać się zarówno rośliną, jak i człowiekiem, kiedy tylko będzie chciał. Jednak jeśli w ciągu 20 lat nie odzyska swojej witalności natychmiast umrze. Tak jak powiedziała wróżka, drzewo mogło stać się człowiekiem i rośliną kiedy tylko chciało. Spróbował pozostać człowiekiem przez dłuższy czas, aby sprawdzić, czy ludzkie emocje pomogą mu rozkwitnąć. Jednak początek był wielkim rozczarowaniem. Rozglądając się wokół widział tylko nienawiść i wojnę. Dlatego wrócił do bycia drzewem przez dłuższy czas.

Mijały miesiące i lata. Drzewo wyglądało jak zawsze i nie mogło znaleźć wśród ludzi niczego, co pozwoliłoby mu się wydostać z tego stanu. Jednak pewnego wieczoru, kiedy zamienił się w człowieka poszedł do krystalicznie czystego strumienia i tam zobaczył piękną młodą kobietę. To była Sakura. Drzewo pod postacią człowieka było pod wrażeniem jej piękna. Sakura była dla niego bardzo miła. Aby się jej odwdzięczyć, pomógł jej zanieść wodę do jej domu, który znajdował się w pobliżu. Prowadzili żywą rozmowę, w której oboje ze smutkiem mówili o wojnie w Japonii i z nadzieją o swoich marzeniach. Kiedy dziewczyna spytała go, jak się nazywa, drzewo odpowiedziało: “Yohiro”, co oznacza “nadzieję”.

Stali się bardzo bliskimi przyjaciółmi. Każdego dnia spotykali się, aby rozmawiać, śpiewać, czytać wiersze i księgi pełne wspaniałych opowieści. Im lepiej poznawał Sakurę, tym bardziej odczuwał potrzebę bycia przy niej. Liczył minuty do każdego spotkania. Pewnego dnia Yohiro nie wytrzymał i wyznał swoją miłość Sakurze. Wyznał także, kim naprawdę był: udręczonym drzewem, które wkrótce umrze, ponieważ nie udało mu się rozkwitnąć. Sakura była pod wrażeniem i zachowywała milczenie. Czas mijał i zbliżał się koniec 20 lat. Yohiro, który ponownie przybrał postać drzewa, czuł się coraz smutniejszy. Pewnego popołudnia, kiedy najmniej się tego spodziewał pojawiła się Sakuro. Przytuliła go i powiedziała, że ​​ona też go kocha. Nie chciała, żeby umarł, ani żeby stało mu się coś złego. Wtedy wróżka pojawiła się ponownie i poprosiła Sakurę o wybór, czy chce pozostać człowiekiem, czy połączyć się z Yohiro w formie drzewa.

(AG)

Napisane przez: Mysza

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%