Świat Muzyki

JESC 2023: Zoé Clauzure zwyciężczynią

today2023-11-26

Tło
share close

Reprezentująca Francję wokalistka Zoé Clauzure wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023, który odbył się w niedzielę w Nicei. To drugie z rzędu zwycięstwo Francji w konkursie. Reprezentantka Polski Maja Krzyżewska zajęła szóste miejsce.

Drugie miejsce zajęła reprezentująca Armenię Yan Girls z piosenką „Do It my Way”, a na trzecim znalazła się Hiszpania – reprezentowała ją Sandra Valero, śpiewająca utwór „Loviu”.

Urodzona w 2010 roku Zoé Clauzure śpiewa od szóstego roku życia. Rozpoznawalność zyskała udziałem w siódmej edycji The Voice Kids, w 2020 roku. W drużynie Soprano dotarła do półfinału.


Maja Krzyżewska wystąpiła na scenie z numerem 9. Wokalistka wykonała utwór „I Just Need a Friend”. Od jurorów Polska dostała 69 punktów, a od widzów – 55 punktów, co dało nam w sumie 124 punkty. Reprezentantka Polski to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W szóstej edycji „The Voice Kids” dotarła do etapu bitew.

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%