Świat Muzyki

Góralski tryptyk podbija internet!

today2023-11-25

Tło
share close

Zakopower, zespół z niezapomnianym brzmieniem podhalańskiego folku, przekazuje nam drugą częścią swojego piosenkowego tryptyku, którą poprowadził Sebastian Karpiel-Bułecka. Po udanym singlu „Szczęście” z udziałem Beli Komoszyńskiej z zespołu Sorry Boys, artyści prezentują teraz „Biały Obłok”, w którym słyszymy Igora Herbuta z formacji LemOn.


„Zdarza się Wam czasem wyjść z siebie i stanąć obok? Na pewno wiecie, jak to jest… Pewnego dnia jednak, nie uda nam się już do siebie wrócić. Może wtedy znajdziemy sposób, żeby jakoś być z tymi, których kochaliśmy? Choćby jako obłoki, w których można bujać? Kto wie…” – zastanawia się Bartek z zespołu Zakopower.


Teledysk do „Białego Obłoku”, w reżyserii Piotrovscy, to choreograficzne spojrzenie na przemijanie i zmienność relacji. To ruchowa opowieść o kolorach, które zostawiamy na płótnie otaczającej nas natury oraz w sercach tych, przy których zawsze chcielibyśmy być obok.


„W trzecim i zarazem ostatnim rozdziale tryptyku od Zakopower gościnny udział weźmie Ralph Kaminski, który spróbował swoich sił w góralskich śpiewach. Co z tego wyjdzie, przekonamy się wkrótce.”


Zakopower ma już na swoim koncie osiem albumów, z najnowszym zatytułowanym „Widzialne niewidzialne”. Ostatni rok przyniósł świeży materiał, w którym zespołowi towarzyszą szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata.

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%