Wiadomości

Czy właśnie wieje „Dobry wiatr” dla Red Lips?

today2023-11-24

Tło
share close

Kilka lat przerwy to wystarczający czas, aby powrócić z czymś świeżym na scenę? Okazuje się, że tak. Red Lips powrócił z utworami „Dzika rzeka” i „Kochana rycz”, ale to nie koniec. Grupa właśnie wypuściła najnowszy kawałek „Dobry wiatr”. Czy ta piosenka to dobra wróżba dla Rudej i jej ekipy?

Już teraz możemy przeczytać, że najnowszy utwór wyrywa się poza wszelkie ramy gatunków muzycznych. Nie pozwala się zamknąć w szufladzie z napisem pop, rock czy rap, bo ten singiel to połączenie powyższych gatunków. Zaskakuje niespotykana strukturą brzmień kontrastujących między sobą. Od gitarowych riffów po kojące warstwy kołyszące niczym ciepły wiatr w letni dzień.


Tradycji musi stać się zadość i za piosenkę odpowiada małżeństwo: Joanna „Ruda” Lazer (tekst) oraz gitarzysta Łukasz Lazer (muzyka i produkcja). Ruda wspominała już nie raz, że jej „ostatnie teksty wywołały wielkie poruszenie wśród kobiet, te piosenki są dla nich ogromnym wsparciem i motywacją. Rezonują z nimi”. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, skoro teksty pisane przez wokalistkę są głęboko poruszające i dające bardzo mocno do refleksji. Dalej Ruda mówi: „To utwierdziło mnie w przekonaniu, że są one potrzebne i że wybrana przeze mnie droga jest właściwa”.

Czy „Dobry wiatr” okaże się na tyle dobry i przebije słuchalnością największy hit Red Lips „To co nam było”, który na chwilę obecną nabił ponad 37 mln wyświetleń? Wydaje się, że tak gdyż najnowszy singiel ma równie ponadczasowe brzmienie i tekst, podobnie jak największy przebój, który został wylansowany… 10 lat temu!

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%