Wiadomości

Eurowizja Junior już niebawem!

today2023-11-19

Tło
share close

Już czuć na karku oddech zbliżającego się finału dziecięcego konkursu Eurowizja Junior. Za tydzień, 26 listopada, w Nicei zmierzą się młodzi wokaliści z 16 państw. Wśród nich znajdzie się reprezentantka Polski – Maja Krzyżewska, która zaśpiewa „I just need a friend” w języku polskim oraz angielskim.

Wydarzenie odbędzie się po raz drugi we Francji, gdyż w zeszłym roku zwycięzcą został Lissandro z jego utworem „Oh Maman!”. Konkurs ma odbywać się w Palais Nikaïa w Nicei, wielofunkcyjnej sali koncertowej. Prowadzącymi 21. edycji Eurowizji Junior będą Olivier Minne i Laury Thilleman. Z pewnych źródeł wiemy też, że treści na kontach mediów społecznościowych tworzyć będzie francuska influencerka – Ophenya. Bilety na Wielki Finał można nabyć na stronie internetowej Palais Nikaïa do wyczerpania zapasów, a kosztują one 15 euro (za miejsca stojące) i 20 euro (za miejsca siedzące).


Reprezentantką Polski będzie 12-letnia wokalistka pochodząca z małej mieściny Szeszupka w gminie Jeleniewo. Maja Krzyżewska, bo o niej mowa, szkoli się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury i podobnie jak pozostałe finalistki, zaliczyła swój udział w szóstej edycji The Voice Kids. Podczas przesłuchań w ciemno sprawiła, że odwróciły się dwa fotele, a Maja wybrała drużynę Cleo. Mówi o sobie żartobliwie „Maja z końca świata”, twierdząc, że życie w małej miejscowości, jaką są Suwałki, nie pomaga w spełnianiu marzeń i rozwijaniu talentu, dlatego udział w programach talent-show był ogromnym ułatwieniem. W odcinku eliminacyjnym Szansy na Sukces wykonała „Set fire to the rain” z repertuaru Adele.

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%