Świat Muzyki

Eurowizja 2024. Kandydatka już wybrana.

today2024-02-19 3

Tło
share close

Byli tacy, którzy obstawiali wręcz, że to Justyna Steczkowska będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji w Malmö, jednak zmienny los, a właściwie Telewizja Polska, zadecydowała inaczej!

Decyzją TVP to właśnie Luna została wybrana na reprezentantkę Polski w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja 2024 roku w szwedzkim Malmö. Ubiegłoroczne zwycięstwo Loreen sprawiło, że impreza po raz kolejny organizowana jest w Szwecji. Wokalistka jest dwukrotną zwyciężczynią ESC – w 2012 roku z utworem „Euphoria”, w 2023 z kawałkiem „Tattoo”.

Luna (fot. Uniwersal Music Polska)

Polskę rok temu reprezentowała szczecinianka – Blanka. Jeszcze zanim wystąpiła przed europejską publicznością, ze swoim „Solo” wygrała publiczne preselekcje zatytułowane „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”. W konkursie organizowanym w Liverpoolu dotarła do finału, jednak tutaj skończyła bez szału, na 19. miejscu.

Luna, wł. Aleksandra Katarzyna Wielgomas, urodziła się 28 sierpnia 1999 roku w Warszawie. Muzycznie kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Od 2010 roku występowała w dziecięcym chórze Artos im. Władysława Skoraczewskiego w warszawskim Teatrze Wielkim. Rok 2018 to rok, w którym rozpoczęła studia na kierunku artes liberales na Uniwersytecie Warszawskim. W tym samym roku związała się z wytwórnią płytową Kayax, a obecnie jest podopieczną Universal Music Polska. Pod jej skrzydłami w 2021 roku wydała minialbum „Caught in the Night”. Pierwszy longplay zatytułowany „Nocne zmory” ukazał się dwa lata temu.

Pozostaje nam trzymać kciuki i życzyć Lunie jak najwyższego wyniku!

(MT)

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%