Wiadomości

Eurowizja 2024 – kandydat wybrany?

today2023-10-29 3

Tło
share close

Zdawać by się mogło, że do konkursu piosenki Eurowizja 2024 mamy trochę czasu, to Polacy już wiedzą kogo chcieliby zobaczyć na scenie muzycznej.

Wokół zbliżającego się kolejnego finału, który odbędzie w Malmö, pojawia się wiele spekulacji. Jedną z kwestii jest wybór reprezentanta. Tutaj wciąż nie jest pewne czy zostanie on wybrany przez publiczne preselekcje czy też nastąpi wybór wewnętrzny. Tu wszystko jasne będzie na przełomie grudnia i stycznia.
Kolejną wielką niewiadomą jest to, kto będzie śpiewał pod flagą Polski. Coraz głośniej chodzą informacje jakoby miała tam pojechać Edyta Górniak, która wyprowadziła nasz kraj na najwyższe miejsce w historii konkursu. Mówi się też, że być może ponownie pojawi się Justyna Steczkowska.

– Myślę, że obie z pań dałyby radę reprezentować nas na konkursie, jednak obecnie stawia się na młodsze pokolenie, które wielką karierę ma przed sobą.

– komentuje dla Radia Forte Beata, która obserwuje konkurs Eurowizji od 1994 roku.

Naprzeciw oczekiwaniom fanów wychodzi Portal Dziennik Eurowizyjny, który zorganizował plebiscyt na wymarzonego kandydata. Wśród dziesięciorga kandydatów znalazły się takie osoby jak: Ralph Kamiński, Dominik Dudek, Sanah czy Natasza Urbańska. Jednak wszyscy wypadli blado przy zwycięzcy plebiscytu, którym został Jan Rozmanowski, czyli Jann.

Przypomnijmy, że 26 lutego 2023 odbywały się preselekcje do konkursu Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Wśród kandydatów znalazł się m.in. Dominik Dudek, Jann, Maja Hyży i Blanka. Ta ostatnia wygrała wybory i to ona pojechała na Eurowizję.

Czy Jann zostanie naszą dumą podczas 68. konkursu piosenki Eurowizja 2024 i czy zapewni nam zwycięstwo, którego tak pragną fani konkursu? Pozostaje nam wierzyć, że to się mu uda.

Napisane przez: Mysza

Oceń

0%